SHIMANO VANFORD 1000

Numer produktu: VF1000F

zł839.00

(zł839.00 szt.)

 • Producent: SHIMANO
 • Dostępność: 0 sztuk
Place an order within 03h 31m 13s And we will send your order today
Wysyłka

Zamów za ponad 300 zł

Nie płać za wysyłkę!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń lub napisz email!

Kołowrotek Shimano Vanford C1000

Nowy Vanford testuje granice technologii i inżynierii spotykane w topowych kołowrotkach spinningowych. Zbudowany został na korpusie CI4 +, który zapewnia lekkość i sztywność karbonu. Vanford posiada rotor MagnumLite (MGL), który zapewnia do 48% mniej bezwładności obrotowej, niż tradycyjna konstrukcja rotora, skutkującą szybsza reakcję w krytycznych sytuacjach. Vanford jest wyposażony w kutą na zimno przekładnię HAGANE Gear Shimano. Technologie w kołowrotku Vanford SilentDrive i MicroModule Gear II łączą się, aby zapewnić nowy poziom płynnej pracy obrotowej przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnych wibracji szpuli. Vanford stosuje również technologię Long Stroke Spool, aby zwiększyć odległość rzutów, jednocześnie zapewniając gładsze ułożenie żyłki na szpuli podczas zwijania. Technologia X-Protect i konstrukcja odprowadzająca wodę zwiększają wodoodporność Vanforda i ogólną trwałość - to ważna cecha kołowrotka, który może znaleźć się także w środowisku morskim.

Pomimo tego, że jest to w linii prostej następca Stradica Ci4, zdecydowanie bliżej mu do pracy i lekkości Vanquisha.

Użyte technologie:

 • HAGANE GEAR - Precyzyjne kucie na zimno to kluczowy element obróbki metalu stosowany przez Shimano. Surowiec składowy nie jest poddawany mechanicznej obróbce, tylko jest kształtowany pod bardzo wysokim ciśnieniem, co nadaje mu idealną spoistość, co przekłada się na wytrzymałość i długowieczność elementu, a w tym przypadku - przekładni, która jest sercem każdego kołowrotka.
 • MICROMODULE II - Jeszcze bardziej precyzyjnie wykończone i zaokrąglone, generują głądką pracę.
 • XSHIP - Napęd X-Shipjest kombinacją wielu elementów, które działają wspólnie dla maksymalnej efektywności. Dzięki przesunięciu piniona w stronę zębatki głównej, więcej mocy jest przenoszone z rączki na rotor. Pinion jest z kolei wspierany dwoma łożyskami Shimano A-RB co skutkuje o wiele większą stabilnością pracy.
 • SILENT DRIVE - Przeprojektowaliśmy aż 11 elementów kołowrotka by zagwarantować prawdziwie cichą pracę.
 • MGL ROTOR - Zaprojektowany na nowo rotor Magnumlite ma niebywale płynne obroty. Dotychczas symetryczny rotor został całkowicie przeprojektowany i jest teraz asymetryczny. Mechanizm zbijania kabłąka, umieszczony dotychczas po tej samej stronie kabłąka co rolka prowadząca, został przeniesiony na drugą stronę, co spowodowało lepsze wyważenie i zredukowało bezwład rotacji aż o 14% !
 • XPROTECT - Uszczelnienie X-Protect chroni mechanizmy kołowrotka przed dostępem wody z zewnątrz. Specjalne uszczelki znajdują się między innymi pomiędzy rotorem i korpusem, chroniąc mechanizmy kołowrotka od góry. W niektórych kołowrotkach uszczelki znaleźć można również w miejscach osadzenia korbki w korpusie a najlepsze modele - takie jak Stella SW, posiadają dodatkową uszczelkę w miejscu łączenia poszczególnych części korpusu.
 • G FREE BODY - Technologia G-Free Body została opracowana, by przenieść środek ciężkości kołowrotka w stronę wędziska. Udało się to osiągnąć poprzez przesunięcie wałka napędowego o 19mm w górę. Dzięki temu, środek został przesunięty w stronę dłoni wędkarza, zapewniając lepszą egonomię i większą łatwość użycia, a co za tym idzie - mniejsze zmęczenie ręki.
 • ARC SPOOL - Szpula AR-C zaprojektowana przez Shimano posiada opatentowany kształt, pozwalający lince ześlizgiwać się gładko podczas rzutu, co przekłada się na celność i odległość rzutów.
 • LONG STROKE SPOOL - The long stroke spool has longer stroke compared to conventional spool designs. This longer stroke specification results in greater casting distance.
 • CI4 PLUS - CI4+ to zaawansowana wersja oryginalnego CI4. Ten wysoce zaawansowany technologicznie materiał jest jednak 2,5-raza sztywniejszy niż CI4 i znaleźć go można jedynie w najdroższych, ultralekkich kołowrotkach z naszej oferty. CI4+ pozwala uzyskać również większą siłę holowania bez obaw o odkształcenie się elementów.
 • S ARB - Łożyska S A-RB to niezwykle odporne na korozję, znane dobrze łożyska Shimano A-RB, wyposażone w dodatkową osłonę chroniącą przed dostępem piasku, soli czy kurzu.
VF1000F
2010-01-01
New product

Reviews

Write your review

SHIMANO VANFORD 1000

Kołowrotek Shimano Vanford C1000

Nowy Vanford testuje granice technologii i inżynierii spotykane w topowych kołowrotkach spinningowych. Pomimo tego, że jest to w linii prostej następca Stradica Ci4, zdecydowanie bliżej mu do pracy i lekkości Vanquisha.

Write your review

Specyfikacja

Recenzja produktu